top of page

Profesyonel Dalış Eğitmenleri Federasyonu

PADI, Profesyonel Dalış Eğitmenleri Federasyonu olarak dünyanın en büyük dalgıç yetiştirme organizasyonudur.

PADI dalgıçları tüm dünyada en saygın ve en çok rağbet gören dalış lisansını taşırlar. Nerede dalmayı seçtiğinizin hiçbir önemi olmadan PADI sertifikasyon kartınız tanınacak ve kabul edilecektir. Aslında dalış gezilerinin çoğunluğunda diğer PADI dalgıçlarıyla, dünyanın en büyük ve saygın dalgıç eğitimi organizasyonundan eğitim alarak sizinle aynı sertifikasyon seçimlerini yapmış insanlarla, çevrelenmiş olduğunuzu farkedeceksiniz. 

 

Cengiz Bergun

Kurs Direktörü

1993’ten beri dalış onun için bir tutkudur.

 

North Cyprus British Scuba Center’in direktörü yani patronu olan cengiz 2001 yılında Kıbrıs’a geri dönüş yaptıktan sonra ailesi ve kendisi için daha iyi yaşam şartları sağlama girişimiyle dalış merkezini açmış ve başlangıç seviyesinden profesyonellik seviyesine kadar her türlü eğitim ihtiyacına samimiyet ve profesyonellikle cevap veren, kapısından kim girerse girsin sıcak bir karşılamayı garanti eden kişiliğiyle okulun temel direğidir. Kuzey Kıbrıs’ın ilk ve tek PADI Kurs Direktörüdür.

 

Jewells

MSDT Instuctor

A qualified Master Scuba Diver TRainer, Jewells is friendly and funny and has a calming influence in the water.

She also runs a property maintenance service here in the North and has a lot of local knowledge of things to see and do.

 

Sam

Açık Deniz Scuba Eğitmeni

Daliş Merkezimizin en genç PADI Eğitmeni olmasına rağman 2006 yılında başlayan dalış macerasında Uzak Doğu ve Kızıl deniz de dahil dünyanın birçok ülkesinde dalış tecrübesine sahip olmuştur. Dalış maceraları sırasında edindiği geniş deneyimlerinin sağladığı güven sayesinde özellikle yeni başlayanlar üzerinde rahatlatıcı ve dalışı anında sevdirici bir etkisi vardır.

 

Louise

Asistan Eğitmen 

Louise sahip olduğu İrlandalı cazibesiyle yeni insanlarla tanışmayı ve onlara hoş karşılandıklarını hissettirmeyi çok sever. Dalışa olan eğlenceli yaklaşımı bulaşıcı olmakla birlikte ilk kez dalacak olanları cesaretlendirmekte oldukça başarılıdır. 

Kerry

Asistan Eğitmen 

Kerry birden fazla yeteneğe sahiptir. Dalışa başladıktan sadece 3 yıl sonra Asistan Eğitmen olabilmesinin dışında Kuzey Kıbrıs’taki çeşitli bar ve restorantlarda da şarkı söyleyerek kulaklarımızın pasını silmektedir. Harika tutumu ve uyumlu doğasıyla Kerry bizim için oldukça değerlidir.

 

Dave

Asistan Eğitmen 

‘Lou Lou’ olarak ta bilinen Dave dalış merkezimiz için çok değerlidir. İyi bir Asistan Eğitmen olmanın yanısıra oldukça iyi bir teknecidir. Yardım ve tavsiyede bulunmak üzere hep müsaittir.  

Martin

Usta Dalgıç – Ağ yöneticisi

Martin, nam-ı değer ‘USTA’ daha olgun üyelerimizden biridir. Sarsılmaz görünen yapısı ve sükunet yayan tavırlarıyla yeni dalgıçlar için huzurlu ve rahatlatıcı bir ortam yaratmakta üstüne yoktur.

Dalmadığı zamanlarda web siteleri oluşturmak ve güncellemelerini yapmak elinden gelen diğer işlerden sadece biridir.

bottom of page